Yükleniyor . . .

2021'DE TERAZİ BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

Makale 01/01/2021

2021'DE TERAZİ BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

TERAZİ BURÇLARI

Zor Olanı İstemek Sizden Sorulur

Aşkta zor olanı seçmek konusu sizi epey düşündürmüştür. Hava elementinin zekasını ön plana atmaktan hoşlanan bir burcu olarak, sizin için zor olanı elde etmekten daha haz veren bir durum yoktur. Herkesin sevdiğini sevmez herkesin bağlandığına körü körüne bağlanmazsınız. Sizin için bir sevme şekli, bir bağlanma stratejisi vardır. Bunun yanı sıra karşınızdaki insanın da sizin gibi kıvrak zekasını kullanmasını istersiniz. Aklını kullanmaktan çekinen bir kişiyle asla ömrünüzü paylaşmak istemezsiniz. Sizin için mantık çerçevesi içerisinde olmayan bir ilişki düşünülemez.

Seçtiğiniz eş ve partner konusunda daima başarılısınızdır. Yanınızdaki kişi hem fiziksel anlamda yanınıza yakışır hem de düşünce konusunda birbirinizle paralel duygular güdersiniz. Siz sevdiğiniz insana karşı değerli hissetmek ona değerli olduğunu hissettirmekten hoşlanırsınız. En sevdiğiniz durum ise ilişkilerinizde yalana karşı sert bir tutum sergilemeniz. Bu yanınızdan hem siz hem de partneriniz çok hoşlanır. Ne istediğinizi bilen tavrınız aşkta da sekste de sizi yüzüstü bırakmaz. Geçmiş tecrübelerine en az takılan burçlardan birisi olarak yaşadığınız her şey iyi de olsa kötü de olsa sizin için bir deneyimdir. Ortak noktanız olan kişilerden asla kopmazsınız. Çevrenizde olmalarını, onlarla daima iletişim içerisinde olmayı istersiniz. Bu duygunuz öyle ağır basar ki bulunduğunuz farklı ortamlarda bile sevdiğiniz kişilerle iletişim kurmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Size çoğunlukla “sende şeytan tüyü mü var? Sensiz olmuyor asla!” gibi sözlerde bulunan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Bunun sebebi yukarıda kaleme aldığım gibi ne istediğinizi bilen, karşı tarafın da ne istediğini analiz edebilen yapınızdır. Özellikle de seks hayatınızda partnerinize her türlü zevki yaşatmayı arzu edersiniz. Seks sizin için anatomik bir olaydan çok, karşılıklı zevk meselesidir. Sekste bencil olan kişilerden çabuk soğumanız bir yana cinsel hayatında monotonluk yaşayan kişileri de aşk hayatınızda barındırmak istemezsiniz.

Venüs’ünüz Terazi Burcunda İse;

Venüs Terazi burcunda ise kişi yaş farkının, yaşam standartlarının benzer ve ortak olmasına özen gösterir. Venüs burcu Terazi olan biriyseniz; hoşgörü ve anlayışa verdiğiniz önem fazladır. Fazla fevrilik ve öfke duygusu ilişkiden soğutur. Kendinizi duygusal anlamda yıpratmak istemezsiniz. Rahat hissettiğiniz kendinizi özgürce ifade ettiğiniz yere ait hissedersiniz. Karşınızdaki insanın yetenekleri, pratikliği, analitik yapısı sizin için önemli niteliklerdir. Venüs terazi döngüsünde doğan bir kişi sevdiği kişinin ısrar etmesinden ve kendi fikirlerini empoze etmesinden hoşlanmaz. Her düşünceyi ve davranışı kendi zihinsel süzgecinden geçirmek ister. Venüs Terazi burcunda ise değişkenlik ararsınız. Tekdüzelik ve monotonluk sizi ilişkide sıkan detaylardır. Bir ilişkide nasıl davranılması gerektiğini iyi bilirsiniz. Tepkileriniz, tavırlarınız ve kendin iyi ifade eden cümleleriniz karşı tarafı kolayca avcunuza almanıza etkendir. İlişkilerde Venüs Terazi döngüsünde doğan kişi; hiçbir özel günü unutmaz ve en iyi şekilde değerlendirmek ister. Gelip geçici duygular yaşamaktansa geleceğe adım atmak isterler. Venüs burcunuz Terazi ise; evliliğe ve sevgililiğe saygınız oldukça yüksektir. Karşı tarafa özel hissettirmek için çaba gösterirsiniz. İlişkide ya da evlilikte mantığınıza uygun düşmeyen durumlar yaşandığınızda duygularınızdan beslenebilirsiniz. Uzun ömürlü ilişkileri tercih edersiniz. Bu sebep ile duygularınızın yoğunluğu sizin için önemlidir. Hayatınızı aşkınız ile birlikte güzelleştirmek istersiniz. Buna göre romantiklik seviyenizde yükse olur. Çok ciddi bir konu olmadığı müddetçe ilişkinizin huzuruna karşı korumacı yaklaşır ve sabır göstermesini bilirsiniz. Fakat damarınıza da basılmaması gerektiğini belli edersiniz.

Mars’ınız Terazi Burcunda İse;

Mars burcunuz Terazi ise; sorunları sevdiğiniz kişi ile aşmak istersiniz. Onunla ortaklaşa fikirlerinizin daha verimli olduğunu düşünürsünüz. Sevdiğinize ya da hoşlandığınız kişiye olan bağlılığınız artar. Mars Terazi döngüsünde doğan kişi; aşkta haksızlığa uğramak istemez. Bu konuda yaşadığı düş kırıklıklarını da saklayamaz. Mars Terazide zararlı bir konuma sahiptir bu sebeple ilişkilerde yaşayacağı hayal kırıklıklarından oldukça fazla etkilenebilir.  Mars burucunuz Terazi ise sevgilinizin ya da eşinizin yakınları ve ailesi ile aranızdaki iletişim diplomatiktir. Nabza göre şerbet vermesini iyi bilirsiniz. İlişkide kaçak dövüşebilirsiniz. İstekleriniz ve ilişkiye dair beklentileriniz atıl kalabilir. Karşı taraf size karşı nasıl bir yol izleyeceğini kestiremeyebilir. Paylaşıma önem verirsiniz. Maddiyat sizin için önemli değildir. Hayatınızı birleştirdiğiniz kişi ile her şeyi başarabileceğinize olan inancınız tamdır. Mars Terazi burcundayken cinsel hayatınız monoton olabilir. Fakat yeniliklere de açıksınızdır.  Mars Terazi döngüsünde doğmuş biriyseniz; farklı insanların ilgisini üzerinize çekebilirsiniz. Kendinizdeki bu özelliğinize zaman zaman sizde şaşırırsınız. Sevdiğiniz kişi ile her anınızı değerlendirmek istersiniz. Yerine ve zamanına göre romantiklikler ile onu etkilemeyi başarırsınız. Toplum içinde sözü dinlenen saygın bir olmanız sizi çekici biri yapabilir. Çünkü statünüz ve toplumsal normlara olan yaklaşımınız sizi diğer insanlardan farklı kılar. Arkadaş çevreniz ile vakit geçirmeyi seversiniz bu nedenle ilişkide olduğunuz kişi fazla kıskanç ise tartışmalar yaşanabilir. Bu konuda kısıtlanmak size zor gelir. Bu konuda ipleri kendi elinizde tutmak istersiniz. Genel olarak baktığımızda sevgili Terazi burçları; Mars terazi burcu üzerinde biraz ihtiraslı ve kaprislidir mücadele gezegeninin olumsuz etkilerini görebilirsiniz.

Aşk: + + + +

Cinsellik: + + + + +

Romantizm: + + + +

Kıskançlık: + + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 14 Nisan16 Eylül

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 15 Şubat, 30 Ekim

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: KOVA, İKİZLER

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: BOĞA, YAY

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…