Yükleniyor . . .

2021'DE OĞLAK BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ

Makale 01/01/2021

2021'DE OĞLAK BURCUNUN İLİŞKİ REHBERİ 

SİNASTRİ (İLİŞKİ HARİTASI) NEDİR?

Her ilişkinin bir çekim yasası vardır. Bu yasaları ise doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinden yorumlayarak bulabiliriz. Karşımızdaki kişinin doğum haritası ile bizim doğum haritamızın karşılıklı bir şekilde analiz edilmesiyle ortaya çıkan ilişki haritaları, karşılıklı uyumun astrolojik beyanatıdır. Sinastri ilişkinin yapı taşıdır. O ilişkinin nereye evrileceğini söyler bizlere. Sinastri “o beni seviyor mu?” sorusunu yanıtlamaktan çok ilişkilerin nerelerde takılıp nerelerde daha fazla tutunacağını anlatır. Karşılıklı bir şekilde ilişkide olan kişilerin hayatlarındaki kırılmaları vermekle beraber bu kişilerin sevdiği kişi üzerindeki etkisi de yorumlanabilir. Bir ilişkiden ne beklediğimizle ilintilidir sinastri haritaları…

Dünyaya geldiğimiz gökyüzünün hepimiz üzerinde uzun vadeli öğretileri vardır. Bu öğretiler sayesinde ilişkimize verdiğimiz değeri, kattığımız duyguları ön görebiliriz. Karşılıklı olan çekim yasasını hayatın hangi bölümlerinde tamamlayacağınızı anlatır.

VENÜS VE MARS’IN ETKİLERİ NASIL OLUR?

Burçlarda Venüs

Venüs Astrolojide aşkı temsil eder. Aşkın saf halini bütün özellikleri ile ortaya çıkarır. Duygu denizinde bir gelgit edası ile gökyüzünde süzülür. Venüs sevgimizi nasıl gösterdiğimizi, nasıl hissettirdiğimizi ölçümler. Bu durum sahip olduğumuz burucumuza göre esneklik gösterebilir. Venüs aşk hayatında; her burçta ayrı ayrı davranış kalıplarına ve duygularımızı yansıtma biçimlerimize yön verir.

Burçlar ve ilişkiler arasındaki Venüs’ ü tanıyor musunuz? Venüs, aşkın, duygularımızın hatta seçimlerimizin gezegenidir. Örneğin bir görüşte başlayan, o konuştukça gönlünüze fetheden, nasıl bir anda bu kadar etkilendim diye yorumladığınız duygularınızdan tutun da zevkinizi, tarzınızı, aşkı nasıl yansıtacağınızdan bile Venüs sorumludur. Aslında siz dünyaya geldiğinizde mutlaka bir burç takımyıldızında süzülüyordur kendisi. Belki bir Eros gibi fırlatabileceği okları yoktur fakat onunda kendine göre aşk konusunda bizleri etkileyen yönleri vardır. Güneşi saymazsak, gökyüzünün en parlak cismi olarak göze çarpan Venüs, özellikle hepimizin aşk hayatını ve güzelliğe dâhil olan pek çok şeyi fazlasıyla etkilemektedir. Bu yıldız insana çekicilik, tutku, güzellik, estetik, moda anlayışı verdiği gibi; uyumlu, hayattan zevk alan ve istediklerini kolay elde eden bir tavır da katar. Venüs düştüğü niteliklerde öncü, sabit veya değişken burçların nasıl bir âşık olduğunu da gösterir bize. Hatta karşımızdaki kişinin eleştirel tavrını, beğenmeme sebeplerini, ilişki içinde neler yapmamamız ya da yapmamız gerektiğini konusunda dahi Venüs’ ün söyleyecek çok lafı vardır. İlişkide olduğunuz kişinin asıl olan duygularını merak ediyor musunuz ya da siz ilişki içindeyken nasıl biri olduğunuzu biliyor musunuz? Çoğu zaman içinde olduğumuz gerçekleri gözlemleyemediğimiz ilişkiler yaşıyoruz. Peki kim ne istiyor? Neden ilişkiler hüsranla bitiyor? Hüsranla bitmeyen ilişkiler nasıl devam ediyor? Venüs bizimle dalga mı geçiyor?

Burçlarda Mars

Savaş, mücadele ve başkaldırı gezegeni Mars; dünyaya kafa tutan tarafımızı, her olaya sıcak yaklaşmayışımızı, en önemlisi de kalbimizle aklımız arasındaki köprüyü kurarken sağlam bir temel kurmamızı temsil eder. Doğduğumuz günün gökyüzü hareketlerinde Mars’ın yeri bu nedenlerde çok önemlidir. Peki savaş gezegeni Mars’ın burçlarda olan etkilerinin ne denli büyük olduğunu biliyor muydunuz?

Mars gezegeni eril tarafımızı temsil eder. Mücadele etme içgüdüsü ile eşgüdümlü hisleri barındıran kızıl gezegen duygularımızda gizlenen başkaldırı gücünü harekete geçirir. Mücadelemizi kaybettiğimiz anlarda, duygusal olarak iyileşmesi zor durumlarda yardımımıza koşan kimdir dersiniz? Mars’ın ta kendisi. Bu yüzden de eril duyguları yoğun bir biçimde taşır, karakterimize işler. Mars, tutkuyu, bağlanmayı, arzuları ve seksi de temsile eder. Venüs gezegeni kadar yoğun olmasa da Mars’ın da bu konularda ağırlığı tartışılmayacak düzeydedir. Nasıl ayağa kalktığımızı, nasıl sevdiğimizi, nasıl sahiplendiğimizi hatta sevdiğimizi kişi için neleri göze alabileceğimizi de tartar. Bu gibi güzel duyguların yanı sıra, öfkemizi, kalbimizdeki fırtınaları, saldırganlığımızı, savunma içgüdümüzü ve dürtülerimizi de vurgular. Mars göstermek istemediğimiz sinirli yüzümüzü de hatırlatır.  

Aşkta nasıl etkisi olur derseniz; romantizm konusunda yenilikçi fikirler üretmek konusunda yardımcı olur. Mars gezegeni cinsel yaşamda da ağırlığından söz ettirir, eğer Mars burcunuzdaysa yatak odanızda yenilikçi fikirler denemekten geri kalmazsınız. Karşınızdaki kişinin aynı zamanda cinsel olarak da sizde merak uyandırmasını istersiniz. Mars, aşkın gezegeni Venüs gibi aşka odaklanmaz, somut yaşantılar üzerine de gider. Aşkınızın peşinden ne olursa olsun gideceğinizi de simgeleyen Mars, değer verdiğiniz kişiler için savaş vermekten korkmayacağınızın da üzerinde durur. Mars, cinsiyetin gücüdür. Erkek de olsa kadın da olsa Mars’ın etkisini bütün vücudunda hisseder. Bağımlılıkların ve karşı konulamaz duyguların tercümanıdır.

OĞLAK BURÇLARI

Aşka Yüklediğiniz Anlam Bambaşka

Bu zamana kadar aşk sizin için ne bencillik oldu ne de tek başına çıkılan bir seyahat. Aşk sizin için daima iki kişinin bir ürünü idi. EN önemlisi de güzel duyguların varlığından haberdar olmaktan çok aşkın yol açabileceği zorlukları da en güçlü şekilde tecrübe edenlerdensiniz. Aşk sadece toz pembe bir olgu değildir sizin için. Gerçek aşkın fırtınaları olduğunu, bu fırtınalarda ise sırtınızı dayatacağınız kişinin sevdiğiniz kişi olduğunu ise en net bilenlerdensiniz. En küçük bir engelde kadere küsen, “boşver” kelimesini çokça kullanan kişilerden olmadınız. Bunun yanı sıra 2021 yılı için kalbinizin en özel duygularını açığa çıkarmak için sabırsızlanıyorsunuz.

Toprak burcunun düşünceli burçlarından birisi olarak kararlarınıza kimsenin müdahale etmesini istemeyeceksiniz. Özellikle de aşk hayatınızı önemli bir dokunulmazlık çemberi ile sarmalayacaksınız. Kendinize olan güveniniz kaşı cinsin ilgisini çekerken, kararını sürekli değiştiren kişilerden ve ne istediğini tam olarak anlamlandıramayan kişilerden de bir o kadar uzaklaşabilirsiniz. Çevrenizdeki bazı kişilerin cinsel hayatlarından oldukça bahsetmesi sizin de seks yaşantısına olan bakış açınızı önemli düzeyde etkileyebilir. Evli bir Oğlak burcuysanız eşinizle farklı cinsel deneyimler yaşamak isteyebilirsiniz. Cinsel hayatınıza farklılık katmanın ilişkinizin de farklı bir seviyeye taşıyacağı günler yaşayabilirsiniz. Aşkta daima fedakar olan yanınız 2021 yılında da ağır basarken, sevdiğiniz kişinin özel hayatında yaşadığı zorlukları kendi zorluğunuzmuş gibi bilecek, elinizi taşın altına sokacaksınız. Hayatınızda yeniliklere açık olan tarafınız çoğu zaman sevilse de kimi zaman da sinir uyandırabilir. Öyle ki partnerinizle önemli konular çerçevesinde aynı fikirde olmayabilirsiniz. İlişkisi olmayan bir Oğlak burcuysanız hayatın karmaşıklığını bir kenara bırakıp yeni insanlar ile tanışmak isteyeceksiniz.

Venüs’ünüz Oğlak Burcunda İse;

Venüs burcunuz Oğlak ise ilişkide evlilikte, flört aşamasında kuralları kendiniz koymak ve belirlemek istersiniz. Özel hayata önem verirsiniz. Paylaşmak istemediğiniz detayların, sırların sürekli olarak karşı taraftan sorulmasını istemezsiniz. Bu konudaki sınırlarınızı belli eder ve zaman zaman diş gösterebilirsiniz. Venüs Oğlak döngüsünde doğan kişi duygularının esiri olmamaya çalışır ve karşı taraftan gerektiğinde hislerini gizlemesini bilir. Venüs burcunuz Oğlak ise; en yanlış anlaşıldığınız konulardan biride budur. Saman alevi gibi ani çıkışlarınız olabilir. Fakat ilişkiye dair hatalarınızın da hemen farkına varırsınız. Hoşlandığınız kişi konusunda rekabete girmekten çekinmezsiniz. İlişkinizde olsun ya da evliliğinizde olsun her zaman en iyisini istersiniz. Zaman zaman sevdiğiniz kişi ile yaşadığınız sorunları örtmek ve dışa karşı mükemmel bir görünüm vermek isteyebilirsiniz. Venüs Oğlak burcundaysa; kişi beğenilmek ister. Kendine özen gösterir dikkat çekmek için farklı yollara başvurabilir. Venüs Oğlak döngüsünde doğmuş biriyseniz; ilişkiye başlayacağınız kişinin maddi durumu sosyal statüsü sizin için önemlidir. Geleceğe her anlamda sağlam yürüyebileceğiniz bir kişi ile birlikte olmak istersiniz. İlişkide, evlilikte, hoşlanılan kişi ile ilk aşamalarda sorumluluklarınızı bilirsiniz. Tutkularınızı ara sıra kontrol edemeseniz de çoğunlukla ipler sizdedir. Karşınızdaki kişinin de duygusu ile mantığını aynı anda çalıştırmasını istersiniz. Altı boş söylemlere karnınız toktur. Düşüncesizce davranmak, toplum kurallarını hiçe saymak, radikal kararların insanı olmak; Oğlak burcunun ilişki kuramayacağı niteliklerdendir. Venüs Oğlak burcundaysa edilen romantik sözlerin altının doldurulmasını istersiniz. Karşınızdaki kişinin bunu davranışlarına da yansıtmasını da istersiniz.

20 Aralık 2021’de Venüs burcunuzda geri gitmeye başlayacak. Yılın son günlerinde bir anda ilişkinizle ilgili sert rüzgarların estiğine tanıklık edebilirsiniz. Eğer böyle bir sürece düşerseniz partnerinizle asla ve asla konuşmamanız gereken konu para olacak.

Mars’ınız Oğlak Burcunda İse;

Mars’ı Oğlak burcunda olan biriyseniz başarılı bir hayat sizleri bekliyor. Hayatın neresinde olursa olsun başarılı olmak için elinizden geleni yapan tarafınız 2021 yılında da hız kesmeyecek. Savaş gezegeninin burcunuzdaki etkisi ise diğer burçlara göre bambaşka. Dışarıdan sessiz görünen bir yapınız olsa da ilginizi çeken konular karşısında sessiz kalmaktan yana değilsiniz. Özellikle de özel hayatınızda gördüğünüz yanlışları korkusuzca dile getirme biçiminiz tamamen Mars’ınızın ortaya koyduğu bir davranış şeklidir. Aşkta bencillik ve ego kelimeleri kadar sizi sinir eden kelimeler yok. Sevdiğiniz kişinin iyi yaptığı bir işte başarılı olması sizi dünyanın en mutlu insanı yapsa da bu işi iyi yaptığı için bencil ve egoist bir tavırda olması sizi o denli sinir eder, ondan uzaklaştırır. Mars’ın etkisi ile hayata karşı mücadele eden, ona tutunan kişilerden etkilenirsiniz. Uzun vadeli planlardan hoşlanan yanınız bir gecelik ilişkilere bakış açınızla ilintilidir. Bu denli planlı oluşunuz karşı tarafın ilgisini çekerken ideal bir eş adayı olarak görülebilirsiniz. Partnerinizin sizinle uzun seyahatlere çıkmasından hoşlanmasının en büyük nedeni meraklı ve keşfetmeye aç olan yanınız olabilir. Hayattan bir şekilde keyif almanın yolunu buluyorsunuz. Sevdiğiniz insan için emek vermekten ve zorluk çekmekten korkmazsınız. Gerekirse onun için dünyaları karşınıza alırsınız. İlişkisi olan bir Oğlak burcuysanız Mars’ın burcunuzdaki etkisi sahiplenici yönünüze vurgu yapar. Bu da demektir ki ilişkinizde aynı zamanda oldukça kıskanç birisinizdir.

Aşk: + + + +

Cinsellik: + + + +

Romantizm: + + + + +

Kıskançlık: + + +

Venüs’ünüzün En Şanslı Günleri: 2 Haziran, 5 Kasım

Mars’ınızın En Şanslı Günleri: 23 Nisan, 30 Ekim

2021’de En Çok Anlaşacağınız Burçlar: BAŞAK, BOĞA

2021’de En Çok Çatışacağınız Burçlar: AKREP, BALIK

 

Astrolog Zeynep Turan 

Yazının Bütün Hakları Saklıdır 

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz 

27.02.2021

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…