7-13 EKİM 2013 BU HAFTA BİZİ NELER BEKLİYOR?

7-13 EKİM 2013 BU HAFTA BİZİ NELER BEKLİYOR?

 
Geride bıraktığımız kaotik bir haftanın ardından, nispeten daha hafif atlatacağımız bir hafta bizi bekliyor. Tatile doğru kafamız rahatlarken, kendimizle olan mücadelelerimiz ise belirginleşebilir. Sosyal çevremizle olan ilişkilerimiz keyifli bir seyirde yol alıyor; özellikle yalnızlık hissini atlatmış olmak, bu hafta bizi her anlamda güçlü kılacak. Dedikodusu, sürpriz haberleri, eğlencesi ve paylaşımı bol bir hafta bizi mi bekliyor yoksa diye soruyorsanız; evet, bizi bekliyor! 
 
Önümüzdeki hafta gökyüzünün vermek istediği mesaj aslında çok açık: Bayram tatilinden önce rotamızı somut olaylara çevirmemiz gerektiği…
 
Gördüğünüz gibi koca semanın gözleri üzerimizde, yüreği hep bizimle. Zorluk da çıkarır, yardımını da esirgemez. Yeter ki ne biz olaylara ne yönden baktığımızı bilelim. Bardağın dolu tarafı mı, boş tarafı mı? Hayat belki de bu soruya verdiğimiz cevaptan ibaret… 
 
PAZARTESİ 

Heyecanla beklediğimiz bayram tatiline doğru adım adım ilerlerken, işleri toparlamanın da vakti geldi. Çalışma tempomuzu hızlandırmamız gereken bir hafta. Pazar gününün keyifli akşam saatleri, çoğumuz için bir daha gelmeyecekmiş gibi gözükebilir. Endişelenmeyin, pozitif açılar haftanın henüz ilk gününden elimizden tutup bize destek ve motivasyon veriyor.
 
Venüs, Yay burcuna geçiş yaparken bize de enerjisini sonuna kadar sunuyor ve keyfimizi yerine getiriyo. Çevremizle olan ilişkilerimiz daha eğlenceli ve samimi bir düzeyde giderken, düşüncelerimiz daha berrak. Bugün kendimizi daha iyi hissetmek için derinliklerde kaybolmak yerine, yukarıdan gitmek iyi bir yol olarak görülebilir. Seçiciliğimizi bir kenara kaldırıp samimiyetin peşinde olsak da asıl isteğimiz, şartları kendi seçimlerimizle kaynaştırmak. Kısacası kişisel tercihlerimiz yerini korumaya devam ediyor. Bencillik de diyebilirsiniz buna ama belki de şu an için doğru olan davranış şekli bu… 
 
E, nerede verimliliği destekleyen Pazartesi ruhuna uygun açı? İşte Merkür- Plüto uyumlu açısı devreye giriyor ve uyarıyor; bugün sabırlı olmalı ve önemli kararlar almalıyız. Fakat öncelikle karşılaştığımız durumlara karşı stratejik bir yolla yaklaşmalı ve gözden geçirmeliyiz; neleri gözden kaçırıyoruz ya da neler kendini görünmez kılıyor? Bu ikili, olayları derinlemesine analiz etmek için elimize bir şans verirken, Pazartesiyi kafamızda soru işaretleriyle bitirmemek bizim elimizde…
 
SALI

Evet, asıl yeni bir hafta bugün başlıyor. Salı günü bu sefer ciddi ve ağır gündemiyle karşımıza geliyor. Bu gün, Merkür Satürn ile ittifak içerisinde. Peki, bize neler oluyor?
 
Mükemmeliyetçi tutumumuzun, kendini belirgin bir şekilde gösterdiği bu günde olayları ele alırken detayları göz ardı etmek neredeyse imkansız.  Merkür- Satürn kavuşumu yaşamın gerçekçi yanlarını daha sert vuruyor, bu yüzden tutumlarımız daha ciddileşirken; bu gün üstlenmeyi kabul ettiğimiz herhangi bir sorumluluk, aslında omuzlarımıza ağırlık yapacak türden. Fakat dediğimiz gibi onca sorumluluk duygusuna rağmen, biz de normalden daha güçlü düşünüyoruz. Eğer tatil için bilet aldıysanız ya da rezervasyon yaptırdıysanız elinizde kalma ihtimali yüksek. Çünkü bu tarz sorunlar yaşama ihtimalimiz, Merkür-Satürn açısı altındayken daha muhtemel…   
 
Kimler daha çok etkilenir Merkür-Satürn açısından diye sorarsanız; iletişim yönünden etkileşimi yoğun bir şekilde yaşayacak İkizler, toplantı, programlama ve organizasyon gibi görevlerde ağır sorumluluklar yüklenen Oğlaklar ve kafasında gelecek haftanın planlamasını oturtmaya çalışan Başaklar tabii ki… 
 
ÇARŞAMBA

Haftanın ortasına doğru azalan performansımıza karşılık bizi motive edecek ve “ha gayret” diyecek Ay, Yay burcuna geçiş yapıyor. 
 
Pozitif bir atmosferin hepimizin çevresini saracağını belirtelim. Dürüstlüğün aslında ne kadar önemli bir değer olduğunu, bu gün daha net görebiliriz. Açık sözlülük ve dobra olarak nitelenen samimi itiraflarımız, ilişkilerimizi daha da güçlendiriyor. Geri planda tutmayı tercih ettiğimiz fikirlerimiz, bu gün aslında çözümün asıl kaynağı. Özellikle Yay ve İkizler burçları atacakları yeni adımlarda gözlemci olmayı ihmal etmemeli. Konuşmadan önce ise iki kez düşünmeli… 
 
Ayrıca ufak da bir not; içi boş büyük ideallere kapılmadan önce, detayları iyice gözden geçirmemiz gereken bir gün. Anlık hevesler ve planlar maalesef bu gün işe yaramıyor. Planlarınız üstünden tekrar tekrar geçerseniz, bulduğunuz hataları görüp, ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz. Bu gün, detaycı olun ve irdeleyin… 
 
PERŞEMBE

Venüs- Neptün kare açısı bugün kendimizle mücadele etmemiz gereken bir gün olduğunu vurguluyor. Taleplerimiz, eylemlerimizin üzerinde hüküm sürerken; peşinde koştuklarımız bir anda koca bir toz bulutuna dönüşüp ortadan kayboluyor. Perşembe gününü hayallerimizin ön plana çıktığı; iş gününden uzak bir ciddiyette, sadece geleceğe yönelik programların yapıldığı bir gün olarak da görebilirsiniz.
 
Gerçek ile gerçek olmayan arasındaki o ince çizgi belirsizleşirken, neye inanacağımıza biraz daha fazla kafa yoralım. Maddi ve zaman açısından bizi sömürecek durumların ardından, koca bir pişmanlık kalmasını istemiyorsanız önerimize kulak verin derim. Özellikle Koç, Terazi, Başak ve Balık burçları için düşünce ve mantık arasında gidip gelme günü... Karar veremiyorsanız, bırakın. Zaman size rehber olacaktır.  
 
CUMA
 
Ay, Oğlak burcunda hareket ederken inatçı yönümüz ve hırsımız baskın gelebilir. Çevremizde mutlaka küçük ama hararetli tartışmalar olacaktır. Bunlara katılmamalı, olayları büyütüp çözülmez bir hale getirmekten çekinmeliyiz. Bugün yapacağımız işleri iki kez gözden geçirmek, detaylarla uğraşmak isteyebiliriz. Her açıdan, tutkulu ve hareketli geçeceği şüphesiz bir hafta sonuna giriş yapıyoruz. 
 
Güneş, Terazi burcuna geçtiğinden beri dostluklarımızda uyumu yakalamış durumdayız. Fakat kararsızlıklarımız da aynı ölçü de artış gösteriyor. Bu gün ise Ay’ın Oğlak burcundaki seyri bize biraz daha ciddi bir hava katacaktır. Ne istediğinizi çok iyi biliyorsunuz ve soru işaretine yer yok. Önemli karalar alma aşamasındaysanız, Cuma gününü verimli kullanabilirsiniz. 
 
CUMARTESİ
 
Birçok kişi bayram tatiline bu günden itibaren başlamış olsa da, gökyüzündeki açılar “henüz değil” diyerek, keyfimize sekte vuruyor. Ay’ın Oğlak burcundaki hareketi akşam 8’e devam edecek. Bu noktada, en çok sevilen günlerden biri olan Cumartesi günün biraz huzursuz ve olumsuz geçebilir. Seyahat veya eğitim planlarımızda değişiklikler ve iptaller söz konusu olabileceği gibi; dünden bu güne sarkan iş yükleri bizi oldukça oyalayacaktır. Özellikle; Aslan, Yay ve İkizler burçları kendilerini, iptal olabilecek programlara hazırlamalılar. 
 
Güneş-Jüpiter uyumsuz açısı da bugün bizi gökyüzünden “ben de varım” dercesine selamlıyor olacak. Herkesle iyi geçinmek, sorunlardan kaçmak adına kendimizden ödün vermeyi bırakmalıyız. İçimize sinmeden yaptığımız her fedakarlık, kabul ettiğimiz her sorumluluk daha sonra bize huzursuzluk ve mutsuzluk olarak dönecektir. Bunu da göz önünde bulundurarak, bazı konularda üzülerek de olsa bencil olmamız gerektiğini hatırlatalım.
 
PAZAR 
 
Sonunda rahat edeceğimiz ve iş yükünü üzerimizden atacağımız bir gün. Ay Kova burcuna geçiş yapmışken, zihnimizin kontrolünü elimize aldığımızı söyleyebiliriz. Üzerimizdeki durgunluk ve kafamızın içindeki sesler biraz da olsa diniyor ve kendimizi daha rahat hissediyoruz.
 
Cuma ve cumartesi günündeki kayıpları ve ağır sorumlulukları düzenleyecek Pazar günü için şunu çok rahat söyleyebiliriz; ilişkilerimiz bu gün hiç olmadığı kadar değişik ve eğlenceli. Hep aklımızda olan, isteyip de gidemediğimiz yerleri ziyaret etmek için uygum bir gün. Maddi açıdan kazanımlar olacağı gibi,  harcamalarımızı kontrol altında tutarak tasarruf yapmak da isteyebiliriz. Size tavsiyemiz, ailenizle aranızda olan sıkıntıları çözmek adına bu gün atılım yapmaktan çekinmemeniz. İlişkilerinizi güçlendirebilir, kırgınlıkların aslında hiç yoktan yere yaşandığını fark edebilirsiniz. 
 
Kendi içinizde de haftanın yorgunluğunu, temposunu atlatmış olmanın rahatlığını ve dinginliğini hissedebilirsiniz. Hobilerinizle uğraşmak ve artık iyice kendini hissettiren soğuk sonbahar günlerinin keyfini çıkarmak için harika bir gün olacak. Kendinizi yeni haftaya motive edin.
 
05.10.2013
 
Astrolog ZEYNEP TURAN
 

Sayfa görüntülenme : 899
0%
0%
0%
0%
0%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Popüler kelimeler

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
2018 Satürn Retro'sunun Burçlara Etkileri
2018 Satürn Retro'sunun Burçlara Etkileri

2018 URANÜS BOĞA BURCUNDA - BURÇLARA ETKİLERİ
2018 URANÜS BOĞA BURCUNDA - BURÇLARA ETKİLERİ

En Çok Okunanlar
120 GÜNDE TÜRKİYE’Yİ NELER BEKLİYOR?
120 GÜNDE TÜRKİYE’Yİ NELER BEKLİYOR?

BİR VENÜS MASALINA HAZIR MISINIZ?
BİR VENÜS MASALINA HAZIR MISINIZ?

2018 BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
2018 BOĞA BURCUNDA DOLUNAY

URANÜS KOÇ BURCUNA GERİ GELDİ
URANÜS KOÇ BURCUNA GERİ GELDİ