21 AĞUSTOS TAM GÜNEŞ TUTULMASI

 

21 AĞUSTOS TAM GÜNEŞ TUTULMASI

21 Ağustos’a günler kala yüreğinizin hangi yöne baktığını bulamıyor olabilirsiniz. Kesin olan şu ki bu dönemde kafanızı uzatıp dünyaya baktığınızda, dünyanın kafasının çok daha karışık olduğunu göreceksiniz.

2017 yılında büyük hesaplaşmanın altını siyah puntolarla çizen Güneş Tutulmasının gelip kapıya dayandığı bugünlerde dünyanın hızına yetişmekte güçlük çekiyor olabilirsiniz.

Neler oluyor bize?

Güneş Tutulması; uzun vadeli başarıya götüren cesur, emin adımlarla ilerlerken, sürdürülebilirliği olan markaları da büyük değişimler bekliyor.  Kişilere yürü ya kulum dedirten tutulmanın hızının aslında dünyayı birkaç ayda sarıp sarmaladığını da göreceksiniz. Tabi Güneş ateş burcunda tutulurken komple teorilerinin arttığını, 2016 yılında dünyanın dört tarafındaki terörün aslında bir plandan ibaret olduğunu önümüzdeki günlerde farklı tezlerle konuşulurken duyabiliriz.  Masumların çilelerine daha çıplak gözle bakarken dünyanın her köşesinde büyük doğa olayları yaşandığını okuyabilir, insanlığın dertlerinin bu sefer farklı olduğunu görebiliriz.

Neden?

Tam Güneş Tutulması esnasında; Mars’ın desteği Uranüs’ün Retro’su adeta devrim gibi olaylar yaşayacağımızı işaret ediyor.

Nasıl olaylar?

Ateş burcunda hareket eden gezegenler, ateş burcunda tutulan Güneş’in yanı sıra yine ateş burcunda gerçekleşen Yeniay özellikle hizmet sektörlerini hedef alırken, hava yolu şirketlerine göz dikiyor. Kaldı ki tutulmanın gerçekleşeceği anda iletişim gezegeni Merkür’ün toprak burcunda ki geri hareketi sadece iletişimi   zorlamayacak, birçok teknoloji alt yapılı konuları da hedef alacak.

Hedefte kimler olabilir?

Tam Güneş Tutulmasını hem hesaplayıp hem kolay bir dile yazarken, sizin adınıza sorularda sormayı unutmuyorum.  Dolayısıyla Güneş Tutulmasının burcunuza etkisinden çok çevrenize, hayatınıza hatta dünyaya yansımalarını da anlatmış oluyorum. Eğer çevrenizde yazımda yer alan marka ve kurumlarda çalışan kişiler tanıyorsanız onları da yakından ilgilendireceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Güneş Tutulmasının hedefinde ilk kimler var?

Güneş ile dünyanın arasına Ay girerken, Türkiye’den gözlemlenmeyecek olması büyük olaylardan bir nebze bizi korusa da tutulma esnasında Jüpiter’in Ay Düğümü ile yapacağı 120’lik dinlerin çok konuşulacağını hatta   sosyal medyada sokaklarda, mecliste dahi dünyada yaşanan bazı olaylardan sonra yapılan açıklamaları talihsiz bulunduğuna dair konuşulacağını işaret ediyor.

Ne olabilir?

İsrail-Filistin ilişkisi gündeme gelirken diğer yandan da Arap ülkelerinin eski olayların benzerlerini tekrar ettirmek adına farklı misillemelerde bulunacağını işaret ediyor. 

Bu tutulmanın benzeri en son ne zaman yaşandı gidip oradan feyz alalım?

Benzer Tutulmalar; 1979 yılında ve en son 1999 yılında yaşanmıştı.

Ne zaman gerçekleşiyor?

Güneş Tutulması, 21 Ağustos 2017 Pazartesi günü 28 derece ile Aslan burcunda meydana geliyor.  

Tutulmanın etkili olacağı alanlar?

Amerika’nın büyük kısmında etkili olacak. Amerikalı astrologlar tarafından Amerikan tutulması olarak lanse ediliyor.  Bu da tutulmanın çıplak gözle gözlemlediği ülkelerde doğa olaylarının olabileceği iddiasını ortaya bir kez daha atarken, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının da mesajını veriyor.

Sonun başlangıcı mı?

Bir Amerikan rüyasının biteceğini söylemek abartı olacağı gibi rüyanın kâbus bölümüne geldiğimizi göreceğiz anlamına geliyor. Öncelikle hızla değişen kapitalist sisteme ayak uydurmak isteyen ABD sömürü ilişkilerinde daha keskin davranırken, Rusya ile siyasi ilişkilerinin dalaşa dönüşebileceğini işaret ediyor.  ABD’nin sahneleyeceği oyunun kurallarını daha önce olduğu gibi son dakika değiştirmesi ise hem Çin’de hem de Orta Doğu’da büyük rüzgarların eseceğinin de habercisi olabilir.  Asıl konu ne olabilir yıldızlar ne diyor derseniz bu sefer Ay ve Güneş peş peşe   tutulmayı sahnelerken, Trump’ın Natal haritasının da büyük günlerden geçeceğini vurguluyor.

Nasıl mı?

1946 doğumlu Plüton ve Mars’ı Aslan olan Trump’ın çıkışları önce dış ilişkilerinde sonra ABD’nin bazı eyaletlerinde bir anda ortalığı karıştıracak gibi görünüyor.  Trump doğum gününde 2017 tutulmasını ele aldığımızda hem dış ilişkilerini hem de kendi halkını ikiye böleceğini vurguluyor.  Bunu da her zamanki sivri çıkışları ile değil bu sefer 1974 yılında kurulan CIA üzerinden yapacağını işaret ediyor. Yani kayıtlı belgeli geçmişte yaşanan bazı toplumsal olayları deşifre etmesi yine bir stratejinin parçası olduğunu 2018 yılının başındaki tutulmaya kadar görürken gerek ABD’nin bel kemiği olan istihbarat servislerinin yapısı gerek kendi eyaletler arası kuralları adeta deprem niteliğinde üst üste yaşatacak.

Güneş Tutulması deprem tetikleyecek mi?

Bu Tutulmayı diğer tutulmalardan farklı yapan 1979 ve 1999 yılında da yaşanmış olması. Bu da tutulmanın çıplak gözle gözlemlenen ülkelerde büyük ölçüde depremler olduğunun göze çarpan ilk bilgi olarak sunuyor bizlere. Çıplak gözle gözlemlenen kıtalarda tutulmaların etkisinin ağır toprak hareketleri olduğunu işaret ediyor.  Kaldı ki bu iki farklı tarihte yaşanan tutulmalar bu anlamda tarihte yerini almış.  Dolayısıyla   Türkiye’nin Natal haritasında ise haberleşme sistemine dair her türlü alt yapıyı, devamında ise kara yollarının yanı sıra raylı sistemle çalışan her türlü yapının gündelik hayata zorluklarının yansıyabileceğini vurguluyor.

Tutulma esnasında gök kubbenin ağır topları olan Uranüs’ün ve Satürn’ün iletişimi her zamankinden keskin olacağı için siyasi rejim değişikliği yaşayacak ülkelere bile tanıklık edebiliriz.   Gelişmekte olan ülkelerde rejimler değişirken yanı sıra suikastlar, el çektirme, alıkoyma gibi olayları da duyacağımızı işaret ediyor. Biz daha ne duyacağız derseniz, dünyanın kendi içinde büyük bir kaostan geçtiğini fark edebilirsiniz. Tutulma gelişmiş ülkelerde ırkçılık olaylarını da tekrar gündeme getirirken Uranüs’ün Koç burcundaki Retro’sunun da katıldığı son tutulmalar ortalığı daha da karıştıracak gibi duruyor.  Aslına bakarsanız Uranüs ateş burcundaki seyrinde tutulmalara son 7 yıldır zaman zaman eşlik ederken, dünya öksürüyor sözüme atıfta bulundu. 2018 yılında son kez Koç burcundaki seyrinde sahneye çıkıp jübilesini yapacak. Dolaysıyla Boğa burcuna geçmeden ateşten çemberde aktif rol aldığı yetmiyormuş gibi uluslararası arenada nabzı tutan sektörlerde büyük kırılmalar yaşatmayı hedefliyor. Bu da demektir ki Amerikan firmalarının dünya pazarında büyük sınavlar vereceği dönem çoktan başladı.

Krallar ve kraliçeler de üzülür.

Kraliyet alt yapılı yönetilen ülkelerin finansal yönlerinin değiştiğinin yanı sıra Avrupa Birliği’nin yine gündeme geleceğinin de habercisi heybetli ve sabit nitelikli tutulma!

Bu kadarla da sınırlı kalmayacak olan Aslan burcundaki tutulma evlilikleri, boşanmaları, sansasyonel olaylara karışan prens ve prenseler de olduğunu göreceğiz 21. yüzyılın masalında…

Arada kalan nasibine düşeni alacak…

Dünyaya kafa tutan uzak doğu Atom bombası ve Nükleer tehlikeler konusu yine gündeme gelirken, Çin lideri 1953 doğumlu Şi Cinping farklı planlar ve kararlarla birçok ülkenin dikkatini de çekecek.  Bu düello gelişmekte olan bazı ülkelerin liderlerine çöküş olarak yansırken yeni isimlerin yükselişine de sebep olacak.

Teknoloji de; gündelik eşyalarımız tarafından sınanırken asıl büyük sınavı teknoloji firmaları, ülkelerin finans veya banka gibi kurumların alt yapıları verecek. Öyle ki son yıllarda popüler olan ama gökyüzüne göre asla tesadüfen   olmayan hackerlar, küresel virüs saldırılarına bir yenisini ekleyebilirler.

Güneş Tutulması hayatlarımızda nereye dokunuyor?

Herhangi bir Yeniay gibi, bu Güneş Tutulması da bir döngünün sonunu ve yeni bir döngünün başlangıcını temsil ediyor. Bu da demektir ki astrolojide en güçlü ve en önemli husus olan Güneş, Ay kavuşumu gerçekleşirken; tüm olasılıkları masaya yatırmamızı sağlayacak. Ama tabi ki 3 günlük ilişkiler için geçerli olmayacak. Et tırnak ilişkileri sınayacak. Kişilerin kendisini, geleceğe yönelik yeni planların hazırlıklarını temsil ederken, yenilikçi ve yaratıcı olmak için herkesi bir telaşa da sokacak. Tabi dünya bu kadar sert virajlar alırken duygusal zaafları olan, topluma mal olmuş kişilerin yeni yollar aradığını yeni yapıların örgütlenip sokak protestolarında aktif rol alacaklarının habercisi olacak.

Yüreklerde tutulan Güneş hayatlarımızda derin iziler bırakacak.

Aslan’ın kalbinde meydana gelen Güneş Tutulması; başarı, güç, otorite, etki, şeref ve zenginliği yeniden toplumlarda ve gündelik hayatlarımızda dizayn ederken artık doğrunun kişiye göre değiştiğini göreceğiz.  Bununla birlikte aile şirketleri olan kişiler ise kıskançlık, kin, düşmanlıklara, şiddete ve çöküşe de yol açabilecek sırları ifşa edecekler.

Özellikle 1948 – 1959 yıları arasında doğanların Plüton’unun da etkili olacak tutulma bu yaşlarda itibar sahibi kişilerin nefsinden ve sevdiklerinden sınandığını göreceğiz.

Adım adım Tutulma!

REGULUS

Kraliyet yıldızlarından Kuzey’in gözcüsü olan Regulus’a aynı zamanda Yaz Solistinde gözükmesidir.  Kendini pekiştirdiği konular ise başarı, yüce gönüllülük, onur, kumanda etme yeteneği, güce düşkünlük, sağlam karakteri temsil eden bu yıldız takımı tutulmanın senaristi.  Hal böyle olunca çevrenizde bu tarz kişilerin birtakım sınavlardan geçeceğini, sınavı geçenlerin 2017 yılının ekim ayından itibaren büyük bir dönüşüme gireceğini vurguluyor. Kısacası bu tutulmanın sonunda itibar kaybedenler olurken, diğer yandan da statü atlayanlar olacağını vurguluyor. Sizde bu tutulmadan sonra sadece 60 gün sayarak kimin ne yöne gittiğini bulabilirsiniz.

Tutulma esnasında Güneş ile Uranüs 120’lık yaparken yanı sıra Regulus'un enerjisi, hırsı ve inisiyatifi göz önündeki kişilerin yeni girişimlerde başarılı olmasını sağlayacak. Siz siz olun hayatınızda cesur değişiklikler yapmak için güce ve güvene sahip olduğunuz yegâne döngüyü kendinize kulanın. Ayrıca kişiler eğer bu tutulma döngüsünde kendileri ile uğraşırsa önyargılı bakış açılarını değiştirebilir, bağımlılıkları olanlar bağımlıklarından kurtulabilir, eskimiş davranışları değiştirebilir, kendi iç korkularından arınabilir.  Kişilere gündelik hayatlarında kolaylık sağlayacak, ailelerdeki bağımlı, bencil ilişkileri düzenleyecek, adeta yeniden doğmuş hissi verirken gürültülü ve fanatik karakterleri dizgine getirecek tutulmanın hedefinde üst düzey markalar ve liderler ve stratejik konular olduğunu temmuz ayından bu yana etkisini dünyaya gösteren her türlü olayın aslında alt yapısını oluşturan tutulma ekim ayına kadar hızlı dünya turana devam edecek.

 Tutulmada kimler konuşulacak;

 • ABD siyasi ve stratejik çıkışları yanı sıra istihbaratı
 • Trump’ın çıkışları, skandalları, evliliği açıklamaları
 • İngiltere kraliçesi ve Avrupa Birliği süreci
 • Obama hukuksal sorunları ve açıklamaları
 • AKP yenilenmesi, vizyonu, ilişkileri
 • Türkiye ekonomisi, yeni anlaşmaları, çıkışları
 • Barzani kararları, Türkiye ilişkileri çıkışları
 • İsrail açıklamaları temmuz ayındaki yaşanan sorunların benzeri
 • Bill Clinton geçmişi skandalları, bilinmeyenleri
 • İran istihbaratı açıklamaları, yaptırımları, Arap ülkelerindeki ilişkilerinde önemli bir sürecin başlatması
 • Jennifer Lopez ilişkisi, sağlığı
 • Sandra Bullock skandalları, duygusal çıkışları
 • Gönül Yazar sağlığı

 

Astrolog Zeynep Turan

07.08.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

 

Sayfa görüntülenme : 77012
43%
38%
6%
4%
3%
3%


YORUM YAP

Yorumlar

nurgül KAŞIKARA - 10-08-2017 13:34:35
28 HAZİRAN 1980 İZMİR DOĞUMLUYUM SABAH 05.00 DOĞDUĞUMU TAHMİN EDİYRUM ANNEME SABAHA KARŞI DİYOR YANİ. SİZE BAYILIYORUM BİR ARKADAŞIM VASITASIYLA TAKİP ETMEYE BAŞLADIM AMA ŞİMDİ HERSABAH BAKIYORUM DOĞUM HARİTAM ÇIKARTIN DİYORSUNZ BENİM DOĞUM HARİTAMI ÇIKARIRMISINIZ
DİCLE AKIN - 14-08-2017 09:35:43
geleceği ancak allah bilir. sizin yazılarınızı okuyorum ve takip ediyorum ayrıca tebrik ediyorum. 3. 5 cümle dahi olsa benim hakkımda birşeyler yazarsanız mail adresime minnet ve şükran duycam. 22.12.1970 doğum tarihim saygılarımla..
Şeyma güçlü - 14-08-2017 17:02:31
Gerçekten emeğinize sağlık. Çok uğraşlar veriyorsunuz. Çok sıkı takip ediyorum sizi . Bir yay burcu olarak güzel günlerin de gelebileceği ihtimalleri için hergün umutla yazılarınızı okuyorum ...
Serap Özel İnalhan - 14-08-2017 17:02:16
Merhabalar
Elena ceylan - 16-08-2017 09:25:26
Elena ceylan 20 ekim 76 teraziler nasil etkilenecek bu tutulmada. Teşekürler iyi calismalar
Meltem Gülbağ - 16-08-2017 09:25:18
Elinize agzınıza yüreğinize sağlık Hepimiz için güzel günler yakında İnsaAllah Akrep burcuyum bişeyler olsun istiyorum artık ama olmuyor gibi duruyor cok üzülüyorum bu duruma..Tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum
Saliha gülce Gökçe - 16-08-2017 09:25:10
Merhabalar 21.03.1997 İzmir doğumluyum. Saat 10:05 10:15 arası doğmuşum. Sizin bilgilerinize içten güveniyorum ve Doğum haritamı çok merak ediyorum Çıkarırsanız çok teşekkür ederim.
Dilek satıcı - 16-08-2017 16:31:33
Merhabalar Zeynep hanım sizi gerek görsel gerek sosyal medyadan büyük bir ilgiyle takip ediyorum geleceğe endişe ile bakıyorum bu sebeple bebeğimin Doğum haritasına bakmanızı rica ediyorum sevgi ve saygılarımla 06.05.2016 09:55 İzmir/ Konak
Dilek satıcı - 16-08-2017 16:31:27
Merhabalar Zeynep hanım sizi gerek görsel gerek sosyal medyadan büyük bir ilgiyle takip ediyorum geleceğe endişe ile bakıyorum bu sebeple bebeğimin Doğum haritasına bakmanızı rica ediyorum sevgi ve saygılarımla 06.05.2016 09:55 İzmir/ Konak
Dilek satıcı - 16-08-2017 16:31:21
Merhabalar Zeynep hanım sizi gerek görsel gerek sosyal medyadan büyük bir ilgiyle takip ediyorum geleceğe endişe ile bakıyorum bu sebeple bebeğimin Doğum haritasına bakmanızı rica ediyorum sevgi ve saygılarımla 06.05.2016 09:55 İzmir/ Konak
Dilek satıcı - 16-08-2017 16:31:13
Merhabalar Zeynep hanım sizi gerek görsel gerek sosyal medyadan büyük bir ilgiyle takip ediyorum geleceğe endişe ile bakıyorum bu sebeple bebeğimin Doğum haritasına bakmanızı rica ediyorum sevgi ve saygılarımla 06.05.2016 09:55 İzmir/ Konak
Cicek bil - 16-08-2017 16:31:04
Sizi severek takip ediyorum size bayiliyorum yazilarinizi cok severek takip ediyorum .. rica etsem benle ilgili bi kac bisi yazar mısınız lütfen 9 eylül 1990 dogumluyum sevgıler
Cicek bil - 16-08-2017 16:30:56
Size bayılıyorum cok severek takıp edıyorum rica etsem bana da bi kac bisi soyler mısınız? 9 eylul 1990 ıkındı vakti 16 da dogdum sevgıler

Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
KALBİNE GÜVEN AŞK HALA VAR
KALBİNE GÜVEN AŞK HALA VAR

BÜYÜK HESAPLAŞMA BAŞLIYOR
BÜYÜK HESAPLAŞMA BAŞLIYOR

En Çok Okunanlar
BEN MARS!
BEN MARS!